HISTORIE KLUBU

Jak to začalo

Fotbal v Kropáčově Vrutici se hrál již v poválečných letech.  Měl dobrou úroveň,  hrál se zde i župní přebor, ale pravděpodobně v roce 1956 skončil, bohužel nelze dohledat přesný termín.

Staré fotbalové hřiště
Staré fotbalové hřiště
Staré fotbalové hřiště v pozadí hokejová kabina
Staré fotbalové hřiště v pozadí hokejová kabina
Nadšenci a rok 1965

  Až v roce 1965 se parta nadšenců pánové Fryk, Roubíček, Schönfeld, Mareček, Rákosník, rozhodla fotbal znovu ve Vrutici obnovit. Bohužel se dnešního dne kromě 1. prvního předsedy Tj Slavoj pana J. Marečka nikdo nedožil. V místě dnešního hřiště byl park a hokejové hřiště, které museli ustoupit stavbě nového hřiště, které bylo vybudované během velmi krátké doby. Po té nastal další problém, kde sehnat hráče? Pomoc přišla z nedalekého Mělnického Vtelna, kde v té době kopalo asi 10 hráčů ze Vrutice. Následoval jejich přestup do domovské Vrutice. Na podzim roku 1966 bylo mužstvo přihlášeno do mistrovských soutěží, jak už to tak bývá byla to IV. třída. První zápas v  novodobé historii sehrálo mužstvo Kropáčova Vrutice v Dolní Krupé, byla to sice porážka 3-0, ale ani ta nemohla změnit skutečnost, že na konci soutěže následoval postup do III. třídy.

H. zleva: Pešout, Veselý, Zítka, Bůžek, Hugo, Rákosník, Pachl D. zleva: ?, Korec, Roubíček, Burdil, Trpišovský
H. zleva: Pešout, Veselý, Zítka, Bůžek, Hugo, Rákosník, Pachl
D. zleva: ?, Korec, Roubíček, Burdil, Trpišovský

Nastalo dlouhé období, kdy se hrála III. třída a to až do ročníku 1982/83. Zlom nastal v zimě roku 1983. Tehdejšímu vedení se podařilo angažovat ze Semic jako hráče p. Miroslava Vlka. Po ročním působení jako hráč přešel Miroslav Vlk do funkce trenéra, kde slavil velký úspěch. V dalším roce 83/84 už se kopal ve Vrutici okresní přebor, a po následující sezoně to už byla tehdejší krajská I.A třída. Tato soutěž však byla  nad síly tehdejšího mužstva. Po roce následoval sestup zpět do okresu.[reklama] Následně proběhly 4 ročníky v okresnímu přeboru korunované postupem do krajské I. B třídy (ročník 1988/1989). V krajské I. B třídě se tým mužstva Kropáčova Vrutice udržel celých 20 ročníků. Sestup přišel až v ročníku 2008/2009. O sezonu později se opět slavil návrat do kraje. Bohužel v dalším ročníku 2010/2011  mužstvo opět sestoupilo do okresního přeboru. V sezoně 2014/2015 dokonce až do III. třídy. Po roční epizodě se však tým navrátil do vyšší soutěže.

P6230043
Oslava postupu do krajské soutěže 2009/2010
Výstavba kabin

Důležitým mezníkem v historii každého oddílu je výstavba sportovních kabin. V Kropáčově Vrutici byla stavba započata na podzim roku 1976 v tehdejší akci Z. Jejich dokončení proběhlo v červenci roku 1978. Součástí slavnostního předání bylo dvojutkání s mužstvy Amfora Praha (nastoupili např.: hokejový brankář Jiří Holeček nebo Milan Dufek ze skupiny Rangers – Plavci apod.) a s internacionály Sparty Praha. Rozšíření kabin (přístavba) byla uskutečněná v roce 1997. V dalších rocích pak proběhly různé úpravy, rekonstrukce a vylepšení, jenž přinesly dnešní podobu kabin.

10.7. 2010 bylo zprovozněno druhé fotbalové hřiště a slavnostně otevřeno zápasem proti Kozlovně Ládi Vízka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Otevření druhého hřiště 2010
Rok 2016

klub postoupil do okresního přeboru bez jediného prohraného utkání. O to radostněji proběhli oslavy k 50. výročí založení klubu Slavoje Kropáčova Vrutice. Součástí oslav byl zápas proti staré gardě Sparty Praha.

Slavoj Kroáčova Vrutice - AC Sparta Praha SG-105
Utkáni proti AC SPARTA PRAHA SG